5. Draco

2. září 2007 v 19:21 | Arya-Melody |  Harry Potter a poslední souboj
Tak tady je další kapča. Doufám že se vám bude líbit. Nemám čas to teď kontrolovat takže se omlouvám za chyby. Prosím o komentíky, dík.=))
Arya-Melody
Další týden přísně dodržovali rozvrhy co jim sepsala Hermiona. Harry se mohl aspoň něčím zabavit aby nemyslel na Ginny.Oba jeho kamarádi se na nic neptali ohledně toho co dělal v Doupěti. I když Ron vypadal trošku zmateně když se Harry v noci vrátil.
Ron se stále tvářil při přípravě lektvarů dosti znechuceně, a několikrát když se mu to zase nepovedlo se zařekl že už to nikdy dělat nebude. Hermiona ho ale přesvědila o opaku.
Při cvičení mudlovské sebeobrany a útoku většinou všichni skončili na podlaze.(při tom také často dostávali výbuchy smíchu) Párkrát se také stalo že si někdo něco namohl nebo zlomil.
Tentokrát to byla Hermiona. Zlomila si pravou ruku, a taky proto jí to zkoušel napravit Ron. Tyto zaklínadla s Hermionou už probírali takže by to měl teoreticky umět. Potíž byla v tom, že to Ron nechtěl udělat (bál se, že Hemriona dopadne stejně jako Harry v druhem ročníku při famfrpálu)
,,No tak Rone, dělej, strácíme čas, za chvíli se máme jít učit.'' Pobízela ho Hermiona.
,,Já bych to udělal Hermiono, nechápu proč mě k tomu nechceš pustit.'' Nabídl se Harry
,,Ne Harry, Ron se to musí taky naučit. Neboj se Rone zvládneš to, au.. a hlavně dělej docela to bolí.''
Harry poplácal Rona po zádech a povzbudivě se na něj usmál. Ron se shluboka nadechl jako že je připravený vyřknout zaklínadlo, ale vzápětí zase vydechl a nešťastně pronesl.
,,Nedokážu to Hemriono, ať to udělá radši Harry.'' Kdyby nebylo téhle situace tak by se Harry asi rozesmál ale jelikož na tom byl Ron dost špatně tak to neudělal a dál ho pobízel.
Po několikaminutovém přemlouvání a já nevim čeho všeho Ron řekl zaklínadlo. Chvíli s napětím čekali a pozorovali zářivé světlo které vycházeli s Ronovi hůlky. Po tom všem ji Ron sklonil a s pohledem plným znepokojení a obav se na ni podíval. Hemriona se na něj zářivě usmála a vykřikla:
,,Dokázal si to Rone, už mě nic nebolí.'' Ron vypadal že mu spadl kámen ze srdce.''
I přes to všechno co Harry dělal proto aby nemyslel na Ginny se mu to moc nedařilo. Kam se jen podíval viděl její ryšavé vlasy a zářící úsměv, který v poslední době už tak často nevídal. Když cvičili tak to většinou skončilo tím, že toho udělal dvakrát víc než Ron nebo Hermiona. Oba se snažili ho rozesmívat, většinou se jim to povedlo ale nepřestal na ni myslet.
Několikrát se také bavili o tom novém zaklínadle. Hermiona ještě zjistila z jiných knížek které koupila v Příčné ulici, že se dá také použít když je někdo vážně raněn a vy potřebujete aby se rychle zotavil. Potom je ale spojen i k přenosu myšlenek. ,,Také se prý zvišuje síla zaklínadel pokud se použijí ve třech.'' Prohlásila Hermiona důležitě.
Jednoho dne ráno zapomněli na běhání tak Hermiona rozhodla že půjdou běhat večer. Celý den probíhal jako vždy, a když šli běhat (Hermiona poprvé) tak se Hermiona asi po třiceti metrech udýchaně zastavila a prohlásila ,,Teda kluci, teď už se nedivím že jste tak udýchaní když přijdete zpět.'' Podle Hermionina přání se rozhodli bežet pomalu.
Už se stmívalo když zatáčeli do jedné z mnoha potemnělích uliček ve které nebyly žádné domy. Hermiona zrovna popisovala do podrobna jak provedou Broostoudovo zaklínadlo když se najednou ozvala ohlušijící rána a záblesk asi dvacet metrů od nich, ve tmavém a opuštěném lesíku. Všichni tři se na sebe znepokojeně podívali, vytáhli hůlky a rozeběhli se za teď už neviděným zábleskem.
Kousek před cílem, si Harry všiml dvou postav, které stáli na tom místě. Jedna ležela a ta druhá nad ní stála a něco neslyšně říkala. Harrymu připadalo, že na dotyčného který ležel na zemi vysílá kletbu Cruciatus. (pozn. aut. Promiňte nevím přesně jak se to píše.) Chytl Hermionu a Rona za tryčka, zatáhl je zpátky a naznačil jim ať jsou potichu. Schovali se za nejbližší keř a naslouchali tomu co říká stojící osoba (Podle všeho to byl Smrtijed ale nevěděli přesně jaký.) Smrtijed si jich asi nevšiml, protože už byla tma.
,,Tak co, jak se ti to líbí?'' Ptal se zrovna rozčileně Smrtijed. Harry okamžitě poznal jaký to je. Byl to Lucius Malfoy. Zatnul pěsti. Kdykoli se ocitl v blízkosti nějakého Smrtijeda měl chuť ho rozcupovat na kusy. Jenže teď nemohl. Hermiona se na něj znepokojeně podívala.
,,Radši budu poskokem Potterra než tvůj.'' Řekla osoba ležící na zemi sýpavým hlasem.Neměla to ale říkat protože si vysloužila další Cruciatus. Harry měl takový dojem že na tom není moc dobře. Když se na ní lépe zadíval málem spadl. Ležel tam Draco Malfoy. ,Proboha jak on mohl říct to co teď řekl?? To se mi snad zdá.' Když se však kouknul na další dva ohromené obličeje vedle sebe zjistil, že se mu to nezdá. ,Sakra co dělaj oba Malfoyovi kousek od Kvikálkova?' Harry to stále nemohl pochopit.
,,Takže ty se vzpíráš samot..- Lucius Malfoy to ale nedořekl protože se do lesíka přemístila další osoba s dalším PRÁSK. Jakmile dopadla na hrbolatou zem začala se poplašeně rozhlížet.
,,Luciusi, Luciusi nedělej to, vždyť je to náš jediný syn.'' Harry si už domyslel kdo je zahalený v druhém hábitu. Byla to Narcisa Malfoyová, manželka Luciuse Malfoye.
Chytla Malfoye seniora za paži a začala mu domlouvat. Lucius ji však jenom odstrčil a ona spadla na zem. Omráčeně se postavila a znepokojeně přihlížela. Zjevně už neměla odvahu něco říct, nebo udělat.
,,Takže ty se vzpíráš samotnému Pánovi zla Draco? I mě? Svému otci?'' Zeptal se nabroušeně.
Draco udělal to jedniné čeho byl asi schopen. Plyvnul svému otci do obličeje. Harry už myslel, že podruhé dneska spadne. ,Co se to dneska děje?' Ptal se sám sebe. Hermiona a Ron vedle něj měli podobné pocity.
Lucius se posměšně uchechtl.
,,Jsem zvědavý, jestli si pro tebe ten Potter přijde. Když teda říkáš že je tak dobrý.'' Rozhlédl se okolo sebe. Harry s Ronem a Hermionou se museli trochu přikrčit aby je nezpozoroval.
,,No, nikde ho nevidím. Takže,... nemá cenu ztrácet čas.'' V Dracových očích se objevil největší výraz hrůzy. Věděl přesně co chce jeho otec udělat. A toho se taky nejvíce bál.
Lucius napřáhl ruku s hůlkou.
,,Luciusi prosím tě nedělej to.'' Prosila ho Narcisa. Z očí se jí začali řinout slzy a čím dál víc prosila aby to neudělal.
,,Vždyť si nic jiného nezaslouží.'' Pronesl klidným a chladným hlasem. Narcisa si dřepla na kolena a stále víc prosila se slzami v očích které se jí řinuli po tváři. Hermiona si přitiskla dlaň k ústům a vyděšeně hleděla na to co se dělo několik kroků od ní.
Harry moc dobře věděl proč je tak vyděšená. Ještě nikdy neviděla nikoho zavraždit natožpak když mu nemůže pomoct. Ron byl vyděšený skoro stejně jako ona, ten akorát polykal jednu slinu za druhou. Když si Ron všiml Hermiony, které se už v koutcích očí třpytili slzy tak ji chytil za ruku. Napůl nevěděl co dělá, ale pevně ji stiskl. Když to Harry viděl měl chuť potřetí spadnout. Nakonec si však vzpomněl na celé ty roky v Bradavicích co se Ron a Hermiona pošťuchovali a bylo zjevné, že se dříve nebo později něco stane.
Lucius znovu zvedl hůlku a,... AVAD- ,,NÉÉÉ, zakřičela Narcisa, chytila ho za paži a přemístila se s ním neznámo kam.
Harry ještě chvíli koukal na místo kde ještě před chvílí klečela Narcisa a stál Malfoy. Vzpomněl si však na to, že odtud musí co nejrychlejc vypadnout nebo se přemístí zpátky.
,,Pojďte.'' Pobídl potichu Harry Hermionu a Rona. Hermioně se trochu třásli ruce ale stále se jednou držela té Ronovi.
Když přišli až k Dracovi, zjistili že na tom není moc dobře. (jak si Harry myslel)
,,Co teď?'' Zeptal se Harry když okamžik hleděli na Draca, který měl zavřené oči.
,,Jak co teď?'' Zeptala se popuzeně Hermiona. ,,Je snad jasný, že ho vezmeme s sebou a pokusíme se ho dát dohromady.''
Harry strnul. ,To snad nemyslí vážně? Já ho jakó vezmu k Dursleyovým?'
,,Harry, já vím, že ho nemáš rád, ale prostě ho tady takhle nemůžeme nechat, každou chvíli se může vrátit jeho otec a zabít ho.'' Harry už měl na jazyku nějakou kousavou odpověď ale nevyslovil ji. Vzpomněl si na to co říkal Draco jeho otci. ,Radši budu poskok Pottera než tvůj' Chvíli hleděl do jeho bílé tváře. Také si vzpomněl na to jak Draco v poslední chvíli než vtrhl na věž Snape sklonil hůlku, to ho asi nevíc přesvědčilo.
,,Sakra!!'' Řekl vztekle a kopl do nejbližšího kmene stromu. Nebýt noci zařval by to. Ať přemýšlel jak přemýšlel Hermiona měla zase pravdu.
,,Harry, tak co?'' Zeptala se Hermiona. Ron koukal všude možně jestli se někde neobjeví Malfoyovi.
,,Tak ho vem no, ale jsem zvědavej jak ho dostaneš k Dursleyovým.''
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Denisa Denisa | 5. září 2007 v 15:11 | Reagovat

nádherná kapitolka

2 Arya-Melody Arya-Melody | E-mail | Web | 5. září 2007 v 15:19 | Reagovat

Deni. Díky za to že mi sem vůbec nějaký komentíky píšeš protože když už mi sem někdo něco napíše tak jsem šťastná jako blecha. A to neděkuju jenom tobě i všem ostatním kdo mi sem píšou. Jenom jsem se chtěla zeptat máš blog?

3 Sherina Sherina | Web | 7. září 2007 v 9:59 | Reagovat

moc pěkná povídka a tahle kapitola také :)

4 Jesika Jesika | 10. září 2007 v 20:31 | Reagovat

Máš to fakt pěkný jako všechny povídky co si zatim napsala.Hlavně ta Nové zaklínadlo a náštěva v Doupěti ta se mi líbila nejvíc.Těším se na další!!!

5 Lukasa Lukasa | 12. září 2007 v 21:23 | Reagovat

Opravdu nádherný, rozhodně piš dál.

6 EILEENhp EILEENhp | 30. září 2007 v 14:55 | Reagovat

to je super......v šestke som si uvedomila že draco není taký zlý a teraz ..........som rada že si to takto urobila...........len dúfam že to nie je pasca.............pokračuj.........ale rýchlo.......prosím.......

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama