5. Setkání a pravda

7. září 2007 v 19:24 | Arya-Melody |  ...Hříčky osudu...
Další kapča, juchůůůů. Doufám že vám nebude vadit že teď kapitolky nebudou tak dlouhé. Určitě jste si toho všimli. Budou ale přibívat častěji takže nemusíte mít strach.:) Mám ale takovou malo podmínku: Dokud nebude alespoň 7 komentíků tak nepřibude další.=)) Těšim se na ně.
Arya-Melody
......Jakmile Mel vyšla z Nebelvírské věže, okamžitě měla jasno o tom, komu to prozradí a kdo jí s tím bude pomáhat. Sice si připadala tak trochu jako blázen že to bude říkat klukovi s kterým se ještě před čtrnácti dněma hádala. (Samozřejmě je to Sirius komu to má v plánu říct) ,Vlastně, Sirius taky není zas tak strašnej. Je docela v pohodě, teda až na to že střídá holky jednu za druhou. Navíc když to tak vezmu tak už ani nevim, kdy naposledy holku měl.' Pomyslela si.
Trápilo ji však to co řekla Lily. Musela uznat že to nebylo zas až tak hrozný. Navíc ji ale ještě naštvalo jak byla hnusná na Jamese. Přitom on opravdu není tak špatný jak věčně Lily říkala. Rozhodně jí to ale nechtěla ulehčit. Nepatřila mezi ty lidy s kterýma si všichni můžou dělat co chtějí. Ale mrzelo jí to. Vždyť od prvního ročníku se ani jednou nepohádali.
Měla namířeno na snídani, ale když tak zarytě přemýšlela o Lily a o tom všem, dostala se úplně jinam než chtěla. Vlastně ani nevěděla kde je. Na tože sem chodila už šestým rokem tak to tu ještě celé neznala. Bradavicky hrad byl strašně veliký a nestalo se jí poprvé že se dostala do nějaké neznámé chodby. Když se jí to stalo poprvé tak šílela ale teď si jenom povzdechla a otočila se že to vezme zpátky když v tom-
Narazila do nějaké neznáme osoby která se svalila na zem a s nadávkami začala sbírat papíry které jí spadly. Mel se začala omlouvat ale když zjistila kdo to je, hned jí to přešlo.
,,Jseš snad slepá?'' Řval na ni Malfoy. Ještě si nevšiml že je to právě Mel do koho narazil. Všiml si jenom že je to holka. Sbíral papíry, které mu spadly z rukou.
,,Promiň já zapomněla že takovému ctihodnému muži jako jseš ty, musíme vždycky uhnout.'' Řekla ironicky a založila si ruce na prsou. Malfoy na se na malou chvíli zasekl když si všiml komu to vlastně nadával. Se všemi sezbíranými papíry se zvedl a pohlédl jí do očí. Mel se při tom mrazivém pohledu trochu otřásla ale neuhnula.
,,Ale, ale, ale, koho pak to tu máme? Ses nám zatoulala ne?'' Usmál se na ni dosti hladově. Mel to docela zarazilo, ale nenechala si to jen tak líbit, ty jeho blbé připomínky. Kdykoli se bavila s někým se Zmijozelu nikdy nebyla příjemná, zvlášť ne na Malfoye.
,,Jestli jsem se zatoulala nebo ne, to je moje věc, tobě je do toho kulový.'' Řekla jedovatým hlasem.
Malfoyovi z jeho sebejisté tváře zmizel úsměv. Mel ani nevěděla jak ale najednou se ocitla přimáčknutá ke zdi a hned naproti sobě Malfoyovu tvář. Držel jí za ruce a dost zlostně jí hleděl do očí.
,,Co děláš? Sakra pust mě, nemám na tebe náladu.'' Řekla docela nahlas Mel. ,Co si to ten Malfoy dovoluje? Jsi myslí že jsem jeho loudka nebo co ne?' V tuhle chvíli si co nejvíc přála aby už uměla ovládat ty schopnosti. Přesně si představovala jak by Malfoye rozmašírovala kdyby to uměla. ,Musím to tomu Siriusovi co nejdřív říct.' Pomyslela si zoufale.
Malfoy se k ní stále víc přibližoval. Nepolíbil jí. Jenom jí přejel rty po tváři (Melody s sebou cukala ale Malfoy měl o dost větší sílu než ona) a do ucha jí zašeptal.
,,Měla by sis dát pozor na jazyk puso, a radši nechoď sama, mohlo by se ti něco stát.''
Malfoy konečně uvolnil sevření a ona se okamžitě odlepila od zdi. Hodila na něj poslední nenávistný pohled, a rychlím krokem odkráčela směrem do Velké síně na snídani.
Malfoy tam ještě asi pět minut stál a koukal na místo kde Mel naposledy viděl. Strašně by jí chtěl. Doufal že když si s ní zašpásuje tak to přejde a tak se o to chtěl taky snažit.....
Když zmizela z dohledu Malfoyovy už nešla rychlím krokem ale běžela. ,Co to mělo znamenat? Proč si mám jako dávat pozor, to mi chce něco udělat nebo co??' Nevěděla co si má o tom myslet. ,A proč se na mě tak sápal. Vždyť jsem z Nebelvíru.'
Začínalo jí to nahánět strach. Vlastně celý Malfoy jí začínal nahánět strach.
Když dorazila k Velké síni Lily, Sirius i James tam už byly. Lily seděla sama, zamračeně se dívala na svoje jídlo a vypadala že přemýšlí. Sirius a James jako vždy spolu, ještě s Remusem a Peterem.
Spomalila a snažila se jít kllidně. Rostržitě se dívala kolem a hledala volné místo u nebelvírského stolu. Ještě měla zrychlený dech s toho běhu. Nikdo si jí nevšiml až na Siriuse. Ten když viděl jak ustrašeně Mel vypadá mírně se zamračil. Mel si ho nevšimla, takže nemohla ani nic skrývat. Bezmyšlenkovitě prošla kolem něj.
,,Dvanácteráku? Počkáš chvíli ja si jenom promluvím s Mel.'' Informoval svého kamaráda Sirius.
Peter ani nezvedl hlavu od svého jídla a dál se cpal. Lupin zvedl oči od své knížky a když mu došlo o co jde, zase se začetl.
,,Jo, bež.'' Řekl James. Trápila ho Lily. Šlo to poznat na jeho hlase a taky na tom jak se hrabal v jídle.
Sirius ho poplácal po zádech a šel za Melody.
Mel si nakonec sedla tak, že byla nejblíž učitelům. Brumbál a ostatní si jí zatím nevšímali.
Pořád přemýšlela o tom co se stalo. Už seděla na lavici a snažila se uklidnit.
,,Mel??'' Promluvil na ní Sirius, který už došel až k ní.
Melody se lekla a trochu nadskočila a malý plamínek jí vylétl z ruky. Honem se to nějak snažila zakrýt když si uvědomila, že to vlastně nejde. Poplašeně se rozhlížela kolem. Vyditelně si nikdo z žáků ničeho nevšiml. Když se otočila k učitelskému stolu aby se ujistila že tam to taky nikdo neviděl, hrůzou vytreštila oči.
Brumbál na ní upřeně hleděl a zamyšleně si pohrával s dlouhými vousy. Podmračeně si jí prohlížel. Mel nakonec musela sklopit oči a nakonec se radši otočila k Siriusovi, který si už sedl na lavici.
Když se na něj ale otočila měla sto chutí se otočit zpátky. Sirius proti ní seděl obkročmo na lavici a hleděl na ní tím pohledem který říkal: ,No tak, čekám na vysvětlení.'
,No, stejnak jsem mu to měla v plánu říct.' Nějak se k tomu ale nemohla dostat. Sklopila oči a zaujetě pozorovala své ruce.
,,No??'' Řekl Sirius
,,Co no??'' Zeptala se jako že neví o čem je řeč. Nepodívala se mu však do očí.
,,Melody, ty přece víš o čem mluvím. Viděl jsem to už ve společence a teď tady, já nemám halucinace tím jsem si jistý.''
Melody si zničeně povzdechla. ,Proč zrovna v týhle situaci, když jsem vyklepaná z Malfoye.'
Podívala se na zmijozelský stůl a jako na potvoru se na ní podíval i Malfoy. Díval se na ní tím svým úsměvem a Melody se radši podívala zpátky na Siriuse. Doufala že si toho Sirius nevšiml ale bohužel ano.
Sirius se už nadechoval že se zase na něco zeptá, Melody ho však předběhla. Nechtěla mu popisovat tu scénku s Malfoyem a ani mu to nechtěla vysvětlovat, a navíc měla blbí pocit že si s ní bude chtít Brumbál pohovořit, tak prostě bezmyšlenkovitě vyhrkla.
,,Po škole tak kolem čtvrtý v učebně Dějin čar a kouzel. Už musím jít, tak ahoj.'' Okamžitě se zvedla z lavice proletěla Velkou síní a zamířila zpátky do nebelvírské věže.
Sirius tam zaraženě seděl a koukal na Mel která se mu vzdalovala. Pohled se mu však stočil na Malfoye který na ni koukal pohledem tipu ,Chci tě.' a to se Siriusovi rozhodně nelíbilo. Malfoy si ale nevšiml že na něj Sirius nenávistně zahlíží. Když Mel zmizela z Velké síně Malfoy se zase otočil zpátky ke svému jídlu.
Sirius začínal tušit, že tady se neděje něco jenom s tím ohněm ale i s Malfoyem. A Siriusovi ani neuniklo že jakmile se na ni Malfoy podíval mírný strach se jí zableskl v očích. Na kluka byl docela dost všímavý. A hlavně byl strašně zvědaví co mu hodlá Melody říct po škole v učebně Dějin čar a kouzel. ,Musím přijít včas, a nesmím na to zapomenout.' Opakoval si stále.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Denisa Denisa | 7. září 2007 v 22:57 | Reagovat

nádherná kapitolka ale krátká no nic hlavně že něco přibylo-)

2 barbora barbora | 8. září 2007 v 8:39 | Reagovat

skvele:D tesim sa na dalsiu:D

3 pasu-Hanka pasu-Hanka | E-mail | Web | 8. září 2007 v 10:40 | Reagovat

super! těším se na další kapču, tahle povídka se mi začíná líbit čím dál víc =o)

4 silvinka silvinka | 8. září 2007 v 11:18 | Reagovat

moc povedená povídka,jsem zvědavá jestli se Mel naučí ovládat ten oheň a pak až jí Malfoy znovu bude otravovat tak ho zapálí nebo něco takového

5 Peta Peta | 8. září 2007 v 13:54 | Reagovat

To je fakt moc pěkný, doufám, že brzy přidáš další kapitolu....

6 Bara Bara | 9. září 2007 v 14:15 | Reagovat

Moc se Ti to povedlo, honem přidej další kapču.

7 Marta Marta | 9. září 2007 v 15:18 | Reagovat

Pěkný!!! Taky doufám, že se naučí ten ohen ovládat ;o) Tak honem, honem další kaptiloku :)

8 Peta Peta | 10. září 2007 v 15:34 | Reagovat

Ahoj, ja uz chci dalsi kapitolkuuuuuuuuuuuuuuuuuu

9 bláňa bláňa | 3. prosince 2008 v 19:40 | Reagovat

hustě!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama