4. Hádka

6. září 2007 v 20:18 | Arya-Melody |  ...Hříčky osudu...
Další kapča je tu, nemůžu to teď kontrolovat tak se omlouvám za chyby. Je trochu kratší, ale i tak doufám že se bude líbit. Arya-Melody
Bylo deštivé ráno. Melody koukala na kapky deště které pomalu stékali po skle. Od té doby co se setkala se fénixem ve snu uběhlo už několik dní, ale stále se nic nedělo. Mel to nemohla vyhnat z hlavy. Ten sen byl tak opravdový a proč by se teda zhroutila když to nebylo tím.
Lily seděla naproti ní a četla si nějakou knihu. Od té doby co Mel omdlela na tom školním trestu se chovala nějak divně. Byla zamlklá a skoro vůbec se nesmála. Lily se to vůbec nelíbilo.
,,Mel, není ti něco?'' Zeptala se opatrně a odložila knihu na stůl. Pokud má kamarádka nějaké problémy tak jí chtěla pomoct.
Melody ta otázka nepřekvapila. Věděla že dřív nebo později se jí na něco takového Lily zeptá.
,,Ne, proč by mělo.'' Usmála se na ni. Lily to ale viditelně nepřesvědčilo.
,,Mel, jestli tě něco trápí tak mi to řekni. Mě můžeš věřit. To přece víš.''
Mel to ale nechtěla zatím nikomu říct. Jak už si slíbila nikomu to neřekne dokud se něco nestane.
,,Lily mě fakt nic není. Můžeš být klidná. A teď už si jdu lehnout, jsem nějaká unavená.'' Tahle debata jí začínala připadat až moc nebezpečná. Zamířila ke schodům do dívčí ložnice a zanechala tam Lily samotnou, které to vůbec nešlo do hlavy.
Druhý den ráno ale čekalo na Mel velké překvapení. Když ji brzo ráno probudila Lily, která (jako vždycky) plašila že příjdou pozdě. Mel to od té doby co se setkala s fénixem ale nevadilo. Dokonce byla ráda že jí někdo budí tak brzo jako Lily. Alespoň má na všechno dost času.
Když sešli upravené a nafintěné do společenské místnosti jako vždy jim zaterasili cestu Black a Potter. Lily si unaveně vzdychla a bezradně se na něj podívala.
,,Co chceš Pottere?? Jestli mě chceš pozvat na rande tak předem říkám NE.'' Neměla náladu na jeho vtípky protože ji trápila Mel. Potter se na ní zaraženě podíval a málem nevydal ani hlásku. Smutně na ni koukal a potom ze sebe konečně něco dostal.
,,N.. ne, nepřišel jsem tě pozvat na rande. Vypadáš nějak přešle tak jsem se šel zeptat jestli ti nic není.
,,No to teda dík. Je fakt povzbuzující když mi někdo po ránu řekne že vypadám přešle.'' Sirius té debatě zamračeně přihlížel. To samé i Mel. Už jí začínalo štvát jak se ti dva neustále hádají.
,,Ale ne, takhle jsem to nemyslel. Jen se vypadala tak smutně tak,... třeba jestli nepotřebuješ pomoc.''
,,Dík, od tebe ne.'' Pronesla Lily mrazivě. Když si uvědomila co řekla nejraději by si nafackovala.
,,Proč seš na mě tak hnusná Lil?? Co jsem ti udělal?'' Podíval se na ní těma svýma ořížkovýma očima a zároveň smuně a vyčítavě na ni hleděl. Když Lily nic neříkala tak se otočil a vyšel nahoru po schodech do chlapeckých ložnic.
Jen co zmizel za rohem tak na ní Sirius i Mel vykřikli. Mel mírněji protože přece jenom byly nej kámošky.
,,Proč seš na něj tak hnusná Lily?''
Lily na Mel nevěřícně hleděla. Jak se zrovna ona může ptát proč je na Pottera hnusná? Vždyť to moc dobře ví.
,,Já že jsem na něj hnusná?? Děláš si srandu? Vždyť si on začal?''
,,Sakra Lily, to je takovej prohřešek když se tě někdo chce zeptat jestli ti něco není? Co je na tom tak špatnýho že má o tebe starost?''
Vyčítavě hleděla na svou kamarádku.
,,Evansová Mel má pravdu. Proč seš na něj tak hnusná. Vždyť Dvanácterák je náhodou fajn. Když ho neznáš tak o něm radši nic něříkej.''
Lily nevěřila vlastním uším. Tak Mel. On jí říká Mel. Věděla že se už tak nehádají jako dřív ale to že už k´jsou z nich kámoši to ji dost překvapilo. Najednou se v ní objevila vlna zuřivosti.
,,Takže vy ste se proti mě spikli. No to je skvělí. Jsem nevěděla že už jste kámoši. Nebo že by ještě něco víc??''
Melody se na ní nevěřícně podívala. Jak tohle mohla říct?
Sirius na Lily zaraženě hleděl. Polichotilo mu to že si ostatní myslí že má něco s Mel. Ale když viděl výraz v Melodině tváři radši nevydal ani hlásku.
Mel jí to chtěla oplatit. Otevřela pusu jako kapr a chtěla něco říct. nakonec jí však zase zavřela a po chvíli mučivého ticha zvedla hlavu podívala se Lily přimo do očí a řekla.
,,Tak tohle si přehnala.'' Obrátila se k ní zády a zamířila k portrétu. Najednou jí z ruky vyšlehl plamen. Ani se ho moc nelekla. Jen se spokojeně usmála. Konečně. Takže to byla pravda. Spokojeně si šla dál a nevšímala si udivených tváří za sebou.
Sirius a Lily na ní zaraženě hleděli.
,,Co to sakra bylo?'' Zeptal se Sirius udiveně.
,,Tohle zrovna nevim, ale jedno jo, zvorala jsem to, a to dost.'' Sirius se na ní otočil a zíral na její zmučenou tvář.
,,Jo zvorala si to. Myslim že Mel ti to jen tak neprozradí, myslim ty plameny. Jo, a Evansová, fakt nebuď na toho Jamese tak hnusná, má tě rád.'' Dodal už smířlivějším hlasem.
Tohle už Lily natolik vykolejilo že už pomalu nevěděla co říká. Má ji rád. Na jednu stranu by chtěla skákat do stropu radostí (což si nechtěla přiznat) a na druhou by hlavou mlátila o zeď. Sama nevěděla co má udělat dřív.
,,Jo, asi máš pravdu. Tobě to Mel určitě prozradí jak vás tak pozoruju.'' Mírně se na Siriuse usmála a zamířila tak jako před chvílí Mel k portrétu......
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Denisa Denisa | 6. září 2007 v 20:41 | Reagovat

nádherná kapitolka prosím rychle další:-)

2 jane245 jane245 | Web | 6. září 2007 v 22:55 | Reagovat

peknucke :D:D:D

3 Areneis Areneis | Web | 7. září 2007 v 12:25 | Reagovat

pěkné

4 barbora barbora | 7. září 2007 v 13:45 | Reagovat

super:D tesim sa na dalsiu:D

5 pasu-Hanka pasu-Hanka | E-mail | Web | 7. září 2007 v 17:13 | Reagovat

super! fakticky skvělé!

6 Pád´o - girl Pád´o - girl | 28. září 2007 v 9:51 | Reagovat

supr

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama