8. Změny, překvapení a zklamání 1/3

31. října 2007 v 20:35 | Arya-Melody |  ...Hříčky osudu...
Po malé dobrodružné procházce k jezeru si to Melo namířila na snídani. Sice tu sebou neměla tašku s věcmi ale nechtělo se jí nahoru do nebelvírské věže.
Když Melody vešla do Velké síně, už z dálky si vybrala místo co nejdál od učitelského stolu. Síň byla ani né z polovina zaplněná bradavickými studenty. Bylo tu spousta dobrého jídla na to že byl všední den, a Mel měla hlad tak se hodlala pořádně najíst.
Když ale zjistila že jí skoro celé osazenstvo sleduje, začala si říkat že tu něco nehraje.
Znepokojeně se posadila na lavici a snažila se nevnímat a vyhýbat se všem těm udiveným pohledům, které se na ní ze zatím neznámého důvodu otáčeli. Hlavně se snažila vyhýbat Brumbálovi který právě přišlel. Studenti si za chvíli začali něco šuškat a přitom se dívali pořád na Mel což jí docela znervózňovalo.
Začala si mazat krajíc chleba něčím neznámím, protože byla tak nervózní že pomalu nevnímala co dělá.
Od vchodu do Velké síně k ní začali doléhat hlasy. Nejdřív už se chtěla proklínat za to že sem vůbec lezla když na ní všichni tak civí, ale když zjistila kdo to je tak si trochu oddychla. Byly to samozřejmě Poberti.
Otočila se tím směrem aby na ně viděla. Když spatřili Melody trochu se zasekli, zvlášť Sirius. Mírně nadzvedl pravé obočí, naznačil klukům ať si jdou sednout že za nimi příjde, a sám zamířil k Mel.
Když k Melody došel docela se udiveně zeptal.
,,Co ta změna?''
Melody to zarazilo a nechápavě sledovala Siriuse jak si sedá.
,,Jaká změna? O čem to mluvíš?'' Se svraštěným obočím čekala na odpověď.
,,No ty tvoje vlasy?''
,Jaké vlasy??' Ptala se sama sebe v duchu. ,To dneska vypadám opravdu tak blbě?'
,,Melody buďto si ze mě děláš srandu nebo fakt nevím. Máš je nějaký červený.'' Informoval jí.
Krajíc chleba namazaný něčím neznámím se jí zasekl v půli cesty k ústům. Vyjeveně na něj hleděla, položila krajíc zpět na talíř, a až teď si všimla že si ho namazala máslem, které od svých pěti nejí.
Schrábla si svoje vlasy odmalička čokoládově hnědé na hruď, a s šokujícím výrazem ve tváři zjistila, že jsou opravdu nějaké červené.
Sem tam byly proužky tmavě rudé a světlé červené, ve výsledku to však vypadalo že má na hlavě rudou, mírně vlnitou ohnivou kštici. také byly o něco delší než je měla předtím.
,,Pane Bože.'' Prohlásila. Bylo to asi to jediné co v té chvíli mohla říct. Teď jí to teprve došlo. To jsou ty změny o kterých jí říkal fénix. Jenomže co bude příště? Narostou jí křídla? Byla s toho docela v šoku. Pokud šlo o vlasy tak se jí docela líbili ale když čtvrtina školy teď ve Velké síni na ní koukala jak na zjevení co bude dělat celá škola až jí uvidí? Moc se netěšila na ty haldy pomluv.
Sirius na Mel hleděl dost pobaveně. Ne že by jí ta změna neslušela, dokonce se mu líbila víc než předtím. Prostě byla v tom zajímavější. Smál se ale Melyininýmu udivení.
,,Neblázni, sekne ti to.'' Snažil se jí uklidnit, moc dobře věděl čím to asi bude, a taky proč se Mel na to dívá tak žalostně.
,,Vypadáš v tom sexy.'' Řekl ještě protože to vypadalo že ho moc neregistruje.
Až teď Melody zvedla hlavu a začali si vůbec něčeho všímat.
,,Nedělej si ze mě srandu jo?'' Zasmála se tomu.
,,Ale já si srandu fak t nedělám.'' Ohradil se Sirius.
Melody však měla na mysli něco jiného než se s ní tady jen tak vybavovat. Potřebovala mu hlavně říct o tom fénixovi a že se cvičením musí začít co nejdříve.
Odhodila vlasy zpátky na záda, a nahodila vážnou tvář. Připravila se na to že před ním bude vypadat zase jako ten debil.
,,Siriusi dneska ráno jsem mluvila s fénixem. Máme co nejdříve začít se cvičením. Bude asi nejlepší když s tím začnem už dneska na tý naší schůzce. Vím že to zní dost blbě a že,-''
,,Melody klid, já ti věřím a navíc mám skvělí místo na to cvičení. Mluvil jsem s klukama a těm to nevadí.''
,,Co jim nevadí?'' Zeptala se hned Mel.
,,Uvidíš, takže kolem čtvrtý v učebně jo? Ale teď tu máš něco jinýho na řešení takže zatím ahoj.'' Vstal a Melody absolutně neměla páru co to mělo znamenat. V zápětí jí to však došlo. Za už zmizelím Siriusem stála Lily a nervózně sebou šila.
Melody měla předtuchu co teď asi bude následovat.
,,Ahoj, máš tu volno??'' Zeptala se jí s trochu třesoucím se hlasem.
Koukala docela vyjeveně na její novou barvu vlasů. Melody se tomu v duchu smála. Po tom co jí řekl Sirius jí už tak nevadilo že někdo bude mít nějaký přpomínky. Ale přesto se snažila trošku skrývat. Nemusí jí vidět hned každej.
,,Jasně. Co potřebuješ?'' Snažila se hlavně mluvit přívětivím hlasem, protože věděla že na spoustu lidí v těhle situacích působí jako když je chce probodnout.
Lily se nervózně posadila. Chvíli jí trvalo než vůbec začala mluvit ale Melody radši nic neříkala a čekala až promluví.
,,Víš, já jsem se ti chtěla omluvit za to co jsem ti řekla.'' Těkala očima všude možně.
,,Ach Lily, ani nevíš jak jsem ráda že si to řekla.'' Melody chtěla mít už tohle všechno za sebou. Lily jí chyběla hlavně ty její střelené hlášky. nebavili se spolu pár dní a ona z toho byla na větvi. Chtěla prostě aby bylo všechno jako dřív.
,,Zapomeneme na to jo??'' Zeptala se jí s nadějí v hlase. Lily se ulehčeně usmála.
,,Víš jak si mi chyběla??'' Zopakovala Lily její myšlenku.
,,Potřebovala jsem ti něco říct, a myslela jsem že puknu když jsem se neměla komu vyspovídat.'' Prohlásila Lil.
,,A to ses přišla omluvit jenom kvůli tomu aby ses mohla vyspovídat??'' Nahodila Mel naštvaný výraz ael myslela to ze srandy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 lenus.ha lenus.ha | Web | 31. října 2007 v 20:46 | Reagovat

na mojom blogu je bleskovka sorry za reklmau ale zucastni sa

2 barbora barbora | 31. října 2007 v 21:28 | Reagovat

skvela kapitola:D

3 Denisa Denisa | 3. listopadu 2007 v 10:49 | Reagovat

bezvadný jsem ráda že jsou zase kámošky už se nemůžu dočkat pokračování

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama