10. Noční výprava 1/2

3. dubna 2008 v 20:44 | Arya-Melody |  ...Hříčky osudu...
Tak je tady konečně další kapča. Nebudu to protahovat. Prostě ať se vám líbí a piště komentíky.
PS: Omlouvám se za chyby.
Arya-Melody

Melody se ani nestihla z toho všeho vzpamatovat a už tu byl čas Vánoc. Počasí i vše ostatní se změnilo oproti vzhledu na podzim. Pořád sněžilo většinou bylo větrno a chumelenice, ale když ne, tak Melody s Lily šli bruslit na známé Černé jezero u Bradavic. Jednou tak se vydařilo počasí tak si šli zabruslit. Obě měli dobrou náladu takže jejich chůze byla spojena s velkým smíchem. To však ještě netušili že stejný nápad jako oni měla i slavná skupina kluků ve škole. Jo nehádali se s nimi, ale nepotřebovali je mít pořád za sebou jako ocásky. První si jich nejdříve všimla Melody. Chmurně zasténala a řekla: ,,A já myslela že si ten výkend užijem sami a bez nějakejch jak bych to řekla?? Že by narušitelů?? Abychom zase na ně nebyli ošklivé. Víš jak je to vždycky rozčílí ne???'' za jiných okolností by se obě rozesmáli teď se však jenom uchechtli a šli dál. Asi po dalších pěti krocích se najednou Lily zastavila.
,,Co je??'' Melody nechápala proč se zastavila jenom si všimla že má zapíchnutý pohled k jezeru kde bruslili kluci. No bruslily spíše to vypadalo jak pokoušení o bruslení až na jednoho. Tentokrát to nebyl Sirius ale James. Což bylo divné protože to byl většinou Sirius kdo byl na různé sporty převzaté od mudlů více nadaný. Melody se musela při tom pohledu zasmát ale pak hned zase obrátila pozornost k Lily.
,,Všimla sis?? Jsou tam kluci. Poberti Mel.''
,,Na co ty myslíš Lil?? Před chvílí jsem ti o nich říkala a ty se teď překvapeně zeptáš?? Ty seš vážně blesk to ti teda povím.'' Mel se tomu smála ale Lily se na ní s vážnou tváří podívala. ,,Ty se tomu směje ale tohle se mi teď stává pořád. Nemůžu přijít na to proč. Nechápu to. Vždycky se nějak jakoby přesunu při rozhovoru s někým do svý hlavy a svých myšlenek a pokud mě někdo neprobere tak se s toho většinou sama nedostanu tak to má pak takovýhle následky.'' zničeně se na Mel podívala.
,,No myslím že ve škole ti to problémy dělat bude ale pokud jde o mě, neboj já si na to zvyknu,'' povzbudivě se na ní usmála. ,,ale teď pojď je víkend tak si jdeme užít ne??''
,,To ani náhodou když tam jsou oni tak já tam nejdu půjdeme tam jindy jo???''
,,A co si o mě myslíš Lily?? Že se vzdám zábavy na rybníku a nechám ten rybník na pospas těm klukům, ani nápad. Jdeme, ….. a bez debat .'' dodala ještě když se Lil nadechovala už aby něco řekla. Chytila Lily za předloktí a šla směrem k jezeru. Při cestě se jí ještě provokativně zeptala: ,,Hele?? A když zabloudíš v tý tvý hlavě?? Na co tam myslíš?? Nebo spíš na KOHO tam myslíš??'' Lily na ní jen hodila jeden ze svých vražedných pohledů a Mel se jenom zasmála a řekla: ,,No jo no, já už mlčím.'' V duchu se však stále smála.
Tak jak Mel předpokládala kluci se k nim chtěli připojit ale Peter je zaměstnal natolik, že neměli na holky čas. Nějak se nemohl zvednout ze země. Bylo to také po dlouhé době co se s klukama objevil venku. Většinou se poslední dobou někam ztratil a nedal o sobě vědět. Klukům to vyhovovalo byla to taková černá ovce jejich party, ale Mel a Lily se na tom něco nelíbilo. Dívky si teda víkend užili a nikdo jim ho nenarušil.
I přes příhody nevnímání u Lily a hromady úkolů, které dostávali od profesorů měla Melody přímo skvělou náladu. Byla neobvykle šťastná. Nevěděla proč ale to jí moc nezajímalo. Nejspíš to ale bylo kvůli několika jednoduchým faktům. Zaprvé, cvičení se Siriusem probíhalo skvěle. Po prvním cvičení jí Sirius nezapomněl upozornit a poprosit o to aby nikomu neříkala o ,,malém chlupatém problému Remuse''. Mel na něj chvíli nechápavě hleděla a pak odpověděla. ,,Copak jsem blázen abych chodila po škole a všem to vykřikovala?? Neboj to už radši udělám plakáty.'' samozřejmě to myslela ironicky. To Siriuse patřičně uklidnilo i když si nemyslel že by to Mel někomu řekla musel se zmínit.
Navíc se její schopnosti výrazně zvětšili od té doby co měli první schůzku. Starosti jí ale dělalo že se fénix už dlouho neobjevil. V tuhle dobu to pro ní stejně byl malý nepodstatný problém. Přidalo se to jen ke stovce dalších pro ní nepodstatných problému, které považovala za nesmyslné.
Jak už mockrát říkala Sirius byl vynikající učitel. Někdy to ale prostě nevyjde. Jednou měla obzvlášť těžký úkol a Sirius se malinko rozhněval, teda když on se rozhněvá malinko tak to už je jakoby hodně. Melody se to nedařilo tak proto. A jelikož Mel není žádná hlupačka tak si nenechá nadávat od nějakýho puberťáka. Oplatila mu to i s úrokama. Sirius ani nemrknul a už byl v ohnivém kruhu který se kolem něj zmenšoval. Sirius si nejdřív myslel že si dělá srandu, pak se mu objevil malý strach v očích. Poté začal prosit a omlouvat se. Takže Melody musela uznat, že ho asi bude muset pustit.
Zadruhé si Mel všimla že Malfoy se o ní poslední dobou tak trochu vůbec nezajímá. Kromě pár letmých pohledů o hodinách a ve Velké síni na ní skoro vůbec nekoukal a nijak jí neotravoval. Tímhle dobrým poznatkem Melody spadl kámen ze srdce. Měla ale nepříjemný pocit že v tom má malinko prsty Sirius, což se jí už tak nelíbilo. Alespoň pokud věděla dala mu jasně najevo že nechce aby mu něco jenom naznačoval. Přemohl ji ale pocit bezpečí. Věděla že by se mu teď v pohodě mohla ubránit ale chtěla dodržet pokyny fénixe a udržet to v tajnosti jak nejdéle to půjde. O Malfoyovi se Lily nezmiňovala aby jí nedělala zbytečné starosti a teď se to ukázalo jako dobrá věc. Když o tom Lily nevěděla nic. Měla ale předtuchu že tohle zdánlivé bezpečí nebude trvat dlouho. Donesly se jí nepotvrzené zprávy, Malfoy a jeho noshledové ze Zmijozelu se dali na stranu Voldemortovi což jí obzvlášť vadilo. Věděla že ve škole nemůže nic brát vážně protože tady bylo spousty namyšlených naivních blondýn, které s faktu skoro vždycky udělají pravý opak. Připadalo jí ale, že tenhle drb by mohl být a pravda pravdoucí.
Zatřetí byla v mylném přesvědčení že na ní už ředitel školy Albus Brumbál zapomněl. Dávali si velký pozor aby se jí nikde nestala žádná nehoda a aby se nikde neprořekla. Což vyžadovalo veliké sebeovládání. Nebylo to zrovna jednoduché. Zvlášť pro Mel.
Tyto tři věci jí drželi docela dost dobře nad vodou. Spíše ve vzduchu. Jelikož měli poslední rok svého pobytu v Bradavicích tak ani jeden z Nebelvíru nejel domů na Vánoční prázdniny.
Docela dost se těšila na Vánoce. Navíc jí čekalo docela příjemné i nepříjemné překvapení. Asi tři dny před Vánocemi přišla do společenské místnosti Lily úplně rozrušená vypadala jako kdyby jí před očima právě prošel Voldemort. Což bylo ale nemožné takže byla Melody docela zvědavá co se zas stalo. Dělala si zrovna úkoly. Radši si je všechny dělala dokud měla čas, protože už měla vyzkoušené že jakmile příjde ze cvičení tak hodně rychle usne. Lily došla až k ní práskla knihami které měla jako obvykle v ruce na stůl, a hupsla do křesla naproti Mel. Při dopadnutí knih polovina studentů mírně nadskočila. Mel už byla zvyklá takže jí to ani moc nevylekalo. Lily každou chvíli práskala knihami o stůl, nebo o cokoli co bylo v její blízkosti.
Melody na ní tázavě pohlédla a čekala až to Lily vybalí. ,,Neuhodneš co jsem našla, asi před čtrnácti dny jsem šla okolo jednoho kluka ze Zmijozelu, byla jsem zrovna v knihovně vypadal tak na patnáct nejdřív jsem si ho vůbec nevšímala jenomže pak jsem zaslechla zmínku a podobném případu jako jsi ty.'' Lily mluvila tak rychle že jí Mel skoro nerozuměla ale snažila se zachytit každé slovo. ,,Říkal něco v tom smyslu že četl nějakou blbost o nějakým chlapovi v Transilvánii který měl před mnoha stoletími taky nějakou tu schopnost ohledně fénixů. Akorát že on se jí snažil zapudit takže ke konci už uměl jenom podpálit svíčku. Jestli vůbec ale to je teď už jedno. Prostě tohle mě navedlo na myšlenku že se podívám po nějakých spisech o podobných případech. Třeba jsou někde nějaké záznamy o těhlech schopnostech. Co my víme. Každopádně musíme se dostat do knihovny.'' Vítězoslavně se na Mel podívala s jiskrami v těch jejích zelených očích a opřela se o opěradlo křesla. Celou dobu totiž byla napřažená jak pravítko. ,,Lily, a můžu mít dotaz?? Víš ty máš přístup ke knihovně dvacet čtyři hodin denně a chceš jí prozkoumat jo?? Vždyť ty se tam vyznáš jak doma. Seš tam pořád.'' nechtěla Liliyno zapálení nijak schazovat ale taky se nechtěla naplnit falešnou nadějí, že o sobě bude vědět něco víc. Vždyť toho věděla tak málo. A to jí docela dost štvalo. Čekala že se na ní Lily podívá způsobem tak na to jsem zapomněla ale nepodívala se tak. Spíš soucitně. ,,Mel, ale já nemyslela do knihovny přístupně všem. Já myslela do knihovny s omezeným přístupem. V knihovně veřejné nic není tam už jsem přečetla snad všechno i to co se mi nelíbilo.'' Když to Mel uslyšela tak málem dostala záchvat smíchu. ,,Cože?? Lily Evansová chce přestoupit školní řád?? Tak to je snad vtip. Lily, že si děláš srandu??'' Komicky se na ní podívala. Lily se tak nějak divně zatvářila a řekla. ,,To víš že se mi do toho nechce. Ale dělám to pro dobrou věc tak proč bych to neudělala.Přece nemůžeš žít v nevědomosti kdo jsi pořád ne?? Mě by to teda pěkně štvalo. A to nemluvě o tom že by mi každou chvíli vystřelovali plameny ohně z rukou. Vždyť to musí být záhul ne??'' zvědavě se na ní podívala. ,,No, určitě to není jednoduchý, ale přes to jak se tam chceš dostat??''
,,No to se ještě uvidí ale musíme to naplánovat asi na pátek protože budou všichni jít spát brzo budou unavení z celého týdne. Až v sobotu začínají prázdniny ne?? Musíme se tam nějak dostat prostě musíme.'' poslední dvě slova už skoro křičela až se někteří začali nebezpečně ohlížet. Chvíli mezi nimi panovalo naprosté ticho a pak ze sebe Mel dokázala vydat jen pár slov. ,,Lily, já žasnu.'' na to se obě dvě rozesmáli. ,,Teď jsme sestry tak do toho musíme jít spolu ne?? Přece tě v tom nenechám.'' usmála se na ni Lil. Mel byla ráda že to řekla a moc dobře věděla co myslela tím sestry. Teď měla hlavu skoro stejnou a občas si je ze zadu pletli. Ale hlavně jsou nejlepší kámošky už od prvního ročníku. Takže jak jinak by se mohli nazývat??
Těch pár dní co zbývalo do pátku dalo Lily pořádně zabrat. Vůbec nebyla ve své formě. Ve škole jí to moc nešlo což vešlo k ještě větší nervozitě. No prostě Mel si občas myslela že jí za chvíli zkolabuje před očima. Pořád se na něco vyptávali. Říkala že se chce ujistit jestli není žádná chybička v jejich plánu. Mel sice byla nervózní ale nedávalo to tak najevo ani nebyla tak hodně jako Lily. Na tohle už byla jakštak zvyklá. Zjistili si přesně kdy tam chodí Filch, jestli to tam nenavštěvuje nějaký jiný nepříjemný návštěvník, prostě všechno co by s jim mohlo hodit.
A navíc si jich i všimli Poberti jak si často potichu povídají. Mel by se ani nedivila kdyby zjistili co mají v plánu.
Najednou tu byl pátek večer a oni připravené v černém oblečení seděli v křesle ve společenské místnosti. Byli otočené zády k lidem v okolí aby si jich nevšímali. Neodvažovali se pomalu ani mluvit. Když odešli poslední lidé ze společenské místnosti. Lily rozklepaná a Mel tiše nervózní vyšli z jejich dosavadního stanoviště. Pomalu se plížili po chodbách, každou chvíli se dívali všude možně jestli se tam někdo neobjeví. Věděli že někteří učitelé obcházejí v noci po chodbách ale né moc často. Takže jejich jedinou šancí bylo doufat že zrovna dneska žádný profesor okolo nepůjde.
Zrovna procházeli ve zvlášť temné uličce když kousek od sebe zaslechla Mel tiché šustnutí. ,,Slyšela si to??'' zeptala se potichu Lily. Která pomalu ani nevnímala jak byla nervózní. Škola pro ní znamenala hodně moc. ,,Co?? Já nic neslyšela.'' odpověděla také potichu. Šli tedy dál a Mel doufala že se jí to jen zdálo. Každopádně měli u sebe hůlku. A v nejhorším případě Melodiyny schopnosti. V klidu by Mel byla kdyby se to šustnutí neozvalo znovu a tentokrát mnohem blíž. ,,Tak už si to slyšela Lil??'' zeptala se. ,,Jo teď jo, co budeme dělat??'' Lily se na ní podívala se skrabatělým obočím. ,,Mě se ptej, snaž se prostě o to aby tě nepoznali a aby tě v nejhorším případě nechytili a pak ti neublížili.'' řekla. Bylo to to jediné co jí napadalo. ,,Ty víš kdo jsou ti ONI??''
,,No, možná.'' než se stihli ale vůbec nějak na něco připravit tak se šustnutí ozvalo znovu a jim už někdo držel ústa rukou. Nemohli ani ceknout. Mel jenom doufala že to nejsou ty které myslela. Faktem ale bylo že byli pořádně vystrašené.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 pantherka pantherka | Web | 11. dubna 2008 v 18:42 | Reagovat

je to pěkný :) Víš ti neřeknu =P

2 romuska romuska | 23. dubna 2008 v 12:47 | Reagovat

je to dobré.....dúfam, že pokračko bude skoro:)))))))

3 Vivík Vivík | Web | 23. dubna 2008 v 14:11 | Reagovat

Necéš spřátelit???Kdyžtak ¨mi brkni na muj web...

4 _..WeRuU.._*CRAZY* _..WeRuU.._*CRAZY* | Web | 1. května 2008 v 10:32 | Reagovat

super .. dalsi kapcu ..

5 Klarka Klarka | Web | 7. května 2008 v 18:40 | Reagovat

juuu...super....byla bys tak hodna a koukla na muj blog??,

6 Charisse Charisse | Web | 11. května 2008 v 21:48 | Reagovat

Heeej, takhle to nemůže skončit!!!

7 KLarusQa KLarusQa | Web | 21. května 2008 v 13:21 | Reagovat

co takhle druhou půlku???

8 Arya-Melody Arya-Melody | E-mail | 21. května 2008 v 21:04 | Reagovat

Ahojík všichni... mám pro vás zprávičku ... do konce měsíce tu bude další kapča to vám slibuju ... a budu se snažit napsat i u další kapitolovky... to je vše.. čus

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama