VII. Michael Darkned

21. července 2009 v 22:21 | Arya-Melody |  ...Sobě nesouzeni...
Další kapča po dlouhé době... Doufám, že jste se na ní těšili.. No, nebudu to protahovat.... Vzhůru do čtení...!!!
Melodya

,,Regulusi, odkdy se ty taháš s touhle špínou?" zeptala se opovržlivě Belatrix Blacková. Hodila svou dlouhou temnou a kudrnatou hřívou, přičemž se jí všechny vlasy půbavně zaleskly. Nikdy jsem se s ní takhle zblízka nesetkala, ale vůbec jsem se netěšila z její přítomnosti. Moc dobře jsem věděla, co dělala holkám z mladších ročníků, ale na mě si nikdy nějak nedovolovala. Když jsem jí nedala záminku a počítám že to, že se stýkám s jejím příbuzným určitě pro ni záminkou bude.
Kradmo jsem se podívala na Reguluse, kterému svaly na obličeji ztvrdly ještě více, než je měl předtím.
Bez přemýšlení už jsem chtěla na Belatrix něco vypálit, Regulus mě ale předběhl. ,,Bello jdi si po svých a mě nech být jo? Nemám na tebe zrovna dneska náladu," prohlásil vážným hlasem. ,,A teď nás prosím tě omluv." sevřel mi ruku kolem paže a namířil si to k hradu. Já jsem byla trochu šokovaná, ale nijak jsem se nebránila, protože jsem byla jedině ráda, že jdeme pryč od hrozících problémů. Belatrix se ale jen tak nedala. Bohužel.
,,Omluvit vás tedy opravdu nemůžu," popoběhla před nás a zase se postavila jak začínající modelka. Ona samozřejmě nemohla vědět, že tak stojí. Protože postoj mudlovské modelky by nejspíš považovala za ohromně urážlivý.
,,A pročpak nás nemůžeš omluvit Bello?" zeptal se s falešným zájmem Regulus. Bella si dala načas. Chvíli mě přejížděla pohledem, pak i Reguluse a teprve potom promluvila se založenýma rukama na prsou.
,,Mám pro tebe vzkaz," vysoukala ze sebe pomalu a hodila hlavou mým směrem.
,,Pro mě? Od koho?" neměla jsem teda ani ponětí, kdo by mě posílal vzkaz.
,,Od Brumbála. Dělá si ze mě poslíčka. Má pro tebe nejspíš nějaké zprávy. Máš prý okamžitě přijít." Zůstala jsem na ní vykuleně koukat. Co to asi může být za zprávy? O členství v famfrpálovém družstvu mě už připravili, co by mi mohli ještě udělat? Přestala jsem ale o tomhle přemýšlet. I když se mi moc nechtělo za Brumbálem, byla to lepší společnost než tady madam.
,,Vidíš, přece jenom nás budeš muset omluvit. Musíme jít," usmála jsem se na Bellu falešně a vykročila si to směrem k hradu. S úsměvem jsem jí obešla a Regulus šel za mnou.
,,Jsem zvědavá, co tomuhle řekne Lucius. Neřekla bych, že bude nadšený," zavolala na nás ještě Belatrix. Regulus už se nadechoval, že jí něco odsekne já jsem ho nenápadně praštila do ruky. To bylo přesně to, co chtěla. Očima jsme mu naznačila, ať nic neříká. Šli jsme tedy v tichosti dál.
,,Ta mi teda vážně chyběla," řekla jsem, když už jsme byli dostatečně daleko. Zasněžený Bradavický hrad se před námi pomalu zvětšoval, jak jsme šli po cestě z Prasinek. ,,Nebudeš mít z toho nějaké problémy?" zeptala jsem se Reguluse hned. Až potom, co jsem to vypustila z pusy jsem si uvědomila, že zase narážím na Luciusovu nadvládu. Regulus si ale k mojí veliké úlevě nejspíš uvědomil, že jsem to myslela dobře, takže nijak nevyváděl.
,,Ne, nemůže mi nijak ublížit. Fyzicky, ani nijak jinak. Tak velké postavení ještě nemá," odpověděl zachmuřeně.
,,Ještě?"
,,No,... o tomhle bych radši nemluvil."
,,Fajn."
,,Zajímalo by mě, co ti chce Brumbál tak důležitého říct," prohodil Regulus po chvíli rozpačitého ticha, kdy bylo slyšet jen zvuk našich kroků.
,,Nejspíš mi oznámit, že mě zase z něčeho vyhodili nebo tak něco," zašklebila jsem se kysele.
,,To bych neřekl," zakroutil Regulus zamyšleně hlavou. ,,Spíš to vypadá, že ti opravdu potřebuje říct něco důležitého. Nějaký vyhazov, by ti klidně mohla dát McGonagallová po příchodu z Prasinek," zauvažoval nahlas. Chvíli jsem nad tím přemýšlela a nakonec jsem mu dala zapravdu.
,,Jo, to nejspíš, tak by mě teda zajímalo, co zrovna mě může říct důležitého?" Ta myšlenka mě začínala děsit. Co mi asi tak Brumbál chce říct? Že si mě takhle předvolal?
,,Podle mě chtěl, aby to věděl málokdo, protože Belatrix se zrovna nebude pyšnit tím, že musela roznášet nějaké vzkazy."
,,Proč by to tak chtěl?"
..To nevím. Zjistíš to až tam budeš," pokrčil rameny Regulus, ale tvářil se pořád stejně zamyšleně. Šli jsme dál a já přemýšlela neustále nad Brumbálem, ale ani za nic jsem nemohla přijít na něco, co by mi mohl říct tak důležitého. Zrovna mě.
,,A co ta středa?" vyrušil mě z přemýšlení Regulus. Už jsme byli skoro u hradu a hned ve Vstupní síni jsme se museli rozloučit.
,,Jo,... ta by šla. V kolik že jsi říkal?"odpověděla jsem ještě trochu mimo.
,,Tak kolem páté. Mám ve středu ještě nějakou práci."
,,Práci?" optala jsem se hned. Regulus se na mě varovně podíval a mě bylo hned jasné, že o tomhle se rozhodně nechce bavit. Obrátila jsem hlavu na druhou stranu a pokývala.
,,Jasný. Už se na nic neptám."
,,Neber to tak. Jenom si myslím, že by si to nerada slyšela," řekl omluvně.
,,Aha. Jenom, ty říkáš, že já jsem hotové tajemství, ale mě teda spíš příjde, že tajemstvím jsi opředený ty, ne já."
,,Já že ti připadám opředený tajemstvím?" zasmál se tomu Regulus. Vůbec jsem nechápala, proč se tomu takhle diví. Vždyť věčně se vyhýbá nějakým odpovědím. Rozhodně mi příjde, že víc tajemný je on, než já. Co je třeba tajemnýho na tom, že jsem se nějakým záhadným způsobem nedostala na tuhle školu normálně v jedenácti letech? No jasný, nějaký ministerský předseda se zapomněl stavit u nás doma a sdělit nám, že umím kouzlit. No a co? Mě to teda tak zajímavý nepřišlo.
,,Co je na tom tak divnýho? Kdy si mi naposledy řekl něco stoprocentně upřímnýho?" namítla jsem.
,,To je fakt. Už dlouho ne. Myslím stoprocentně, ale teď ti to stoprocentně říkám upřímně." Dorazili jsme do Vstupní síně. Zastavila jsem se a otočila se k němu čelem. Za zády jsem měla schodiště, které vedlo směrem k Brumbálově pracovně.
,,Myslím, že si tohle téma radši probereme až příště." Na nic jsem nečekala a obrátila jsem se k odchodu. Za sebou jsem ještě zavolala pozdrav. Věděla jsem, že je Regulus teď tak trochu zmatený. Udělala jsem mu to schválně, protože mi začínalo vadit to, že vždycky ví víc než já. A ani za nic to nechce prozradit. Potichu jsem se zasmála mému triumfu a rozeběhla jsem se k pracovně.
U pracovny jsem vymýšlet heslo nemusela, protože jakmile mě chrlič uviděl nečekal na nic a objevili se schody. Vyskočila jsem na ně a čekala až mě schodiště vyveze nahoru. Pak jsem přeběhla ke dveřím a zaklepala jsem na ně. Jenomže než jsem to stihla udělat zaslechla jsem zevnitř rozčílené hlasy, které se snažili tlumit, ale moc jim to nešlo, takže jsem perfektně slyšela všechno.
,,Nemůžete jí to říct. Celou dobu jsme to tajili jenom pro její dobro, to přece nejde," řekl jeden, mě absolutně neznámý hlas. Zamračila jsem se ale nad tím, co ta slova vlastně znamenala. To mluví o mě? To určitě ne!
,,Má právo vědět, co se okolo ní vlastně děje," namítl profesor Brumbál, který mě překvapil tím, že už nebyl tak hrozně klidný jako vždycky. V tu chvíli jsem se ale vzpamatovala. To přece nejde takhle poslouchat za dveřmi. Protřepala jsem si hlavu, která teď byla dost zmatená a hlasitě zabouchala na dveře. Až potom jsem si uvědomila, že na dveřích je klepadlo, takže jak jsem znala Brumbála, jemu jistě dojde, že jsem něco zaslechla.
,,Dále," ozval se zevnitř Brumbálův hlas. Pomalu jsem otevřela ty těžké dveře a vešla do Brumbálovi kulaté pracovny přeplněné věcmi, u kterých jsem ani neznala jejich účel.
,,Dobrý den pane profesore." Měla jsem na sobě pořád ještě teplé oblečení, takže mi začínalo být v té prohřáté místosti nepříjemně vedro. Ten běh mi taky moc nepřilepšil.
,,Ááá, dobrý den Susan," pozdravil mě Brumbál, postavil se a vykouzlil na tváři svůj typický milý a přívětivý úsměv. ,,Posaďte se prosím vás vedle mého druhého hosta." Muž v židli před profesorovým stolem se postavil. Bylo vidět, že se moc dobře necítí. Napřáhl ke mě ruku a já jsem mu ji zdvořile stiskla.
,,Dobrý den slečno Simonsová," pozdravil. Chvíli mi trvalo, než jsem se zarazila nad tím, jaktože zná mé jméno. Zamračila jsem se a prohlásila: ,,Odkud znáte mé jméno?" mezítím co jsem si s tím neznámým pánem potřásala rukou. Měl skoro až černé vlasy, příliš hubenou a vysokou postavu, obličej měl trochu unavený s rozrušeným výrazem po výměně názorů s Brumbálem, ale jinak vypadal vcelku vyrovnaně a ani nemůžu říct, že byl nějak ošklivý. Víc jsem ale odhadnout nedokázala. Většinou jsem na tyhle věci měla čuch a už při prvním setkání jsem dokázala říct, jestli je ten člověk dobrý a další věci. U tohohle černovlasého člověka s onošeným, ale ne potrhaným pláštěm jsem ale víc říct nemohla.
,,Samozřejmě že od Brumbála. Jsem Michael Darkned."
,,Těší mě. Susanah Simonsová." Pak jsme se posadili. Nesnášela jsem tyhle zdvořilostní řečičky. Připadala jsem si divně.
,,Takže Susanah, jistě vám přišlo divné, že vás volám takhle narychlo." Na to jsem pokývala hlavou, protože to vážně bylo divné. ,,Tady s Michaelem jsme probírali, jak jste si jistě všimla věc, která se velice úzce týká vás." Začínalo mě to napínat. Jednu věc, která mi na Brumbálovi vadila byla, že na všechno má dost času a všechno okecává, ale doslova. Byla jsem si jistá, že já bych tu věc, kterou mi chce říct zvládla schrnout do jediného souvětí, ale on? On si vystačí z pětiminutovým monologem.
,,No, něčeho jsem si všimla. Co se děje?" koukla jsem se na střídavě na Brumbála a pak na Michaela. Michael Darkned uhýbl pohledem, takže mi bylo jasné, že on nepatří mezi ty, kteří mi chtějí tu věc říct.
,,Jistě si pamatuješ na den, kdy jsi přišla domů a našla dům v troskách." To jsem teda nečekala. Zaseknutě jsem pokývala hlavou, že ano.
,,Smrtijedi tě z nějakého důvodu chtěli, ale nedostali tě. Voldemort po tobě ale začal znovu pátrat." Chvíli to nechal doznít, aby to nabralo na vážnosti. Myslím, že v tu chvíli mě to ani nijak nezasáhlo. Nevěděla jsem, jaké to je, když po vás Voldemort pase, takže jsem se zatím moc nebála. Spíš jsem měla pocit, který následuje po tom, když něco očekáváte.
,,Vždyť přece ví, že jsem v Bradavicích ne?" zeptala jsem se místo nějakého histerčení.
,,Ano, to samozřejmě ví. Voldemort má ale naneštěstí ve zvyku dostávat osoby, které chce, přes jejich blízké - přátelé, rodinu." Jako mi první bleskla hlavou moje rodina, hned jsem si ale uvědomila, že by mě těžko mohl vydírat přes někoho, kdo je dávno mrtvý. ,,Kde je Lily? Myslím Lily Evansovou."
,,Ta je nejspíš někde v Prasinkách s panem Potterem. S Lily Evansovou nic není. Jde o vaší kamarádku Lucy, Lucy Streettovou." Jako by mě kopli do břicha.
,,Co je s ní?" Připadalo mi, že jsem až moc v klidu. Dech jsem měla ale zrychlený a bylo mi špatně od žaludku.
,,Nepochybně ještě nic, ale dostali jsme informaci, že okolo vaší bývalé mudlovské školy, se pohybuje až příliš často hlídka Smrtijedů. Sledují Lucy Susan." Koukl se na mě přes ty jeho půlměsíčkové brýle a mě bylo jasné, že se za ní musím vypravit. Co bych měla jiného dělat? Byla to moje nejlepší kamarádka a já jí zmizela ze života a ani jsem jí nedala vědět. Kvůli jejímu bezpečí. Stejně to ale bylo k ničemu. Nemůžu přece dopustit, aby Smrtijedi udělali něco jediné osobě, která mi zbývala z mého bývalého života. Prostě nemůžu.
,,Musím tam jít. Musíte mě nějak dostat do té školy, jako studenta." prohlásila jsem a nepochybovala o tom, že to je dobrý nápad.
,,To je přece naprostý nesmysl!" uhodil na mě hned Michael Darkned. V tu chvíli jsem na něj koukala pohledem, který jasně svědčil o tom, že si o něm myslím ne moc dobré věci. Jak může být nesmyslné něco, čím bych chránila svoji kamarádku?
,,Bránit vám nemůžu, ale na můj příkaz tam s vámi bude ještě někdo." Chvíli jsem tak trochu nechápala o čem to mluví.
,,A proč bych jsem si měla někoho brát?"
,,Protože jinak nebudete moci dostudovat." Musím přiznat, že tohle byl dostatečný důvod, takže jsem na to neochotně přistoupila.
,,A kdo by to měl být?" Ptala jsem se, ale už jsem tak trochu tušila. Brumbál přejel pohledem k Michaelovi. Ten nejdřív zmateně koukal na Brumbála i na mě, pak ale vyskočil ze židle a popuzeně začal nadávat.
,,Brumbále proboha, vždyť to je naprostý nesmysl, aby šla za Lucy Streettovou. Ten nápad je nemožný. Vždyť jim jí vrhnete přímo do náruče,..." Povídal ještě dál, teda spíš křičel, ale já už jsem ho neposlouchala. Bylo mi jasné, že s Michaelem budu muset jít, i kdybych nechtěla. Byla jsem s tím, ale smířená, jen jsem čekala na to, jak se s tím vypořádá on. Mé plány na dalších pár dní? Týdnů? Měsíců?: Hlídat Lucy.

 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Sawarin Sawarin | Web | 21. července 2009 v 23:01 | Reagovat

Nádherná kapitola. Krásně napsaná.. Jsem strašně zvědavá, co se bude dít dál. Doufám, že pokračování bude brzy..:)

2 EILEENhp EILEENhp | 25. července 2009 v 10:55 | Reagovat

kapitolka je skvela....sice som po takom dlhom case pozabudala o com tato poviedka je ale nevadi.....trochu ma prekvapilo ze bellatrix nerobila vacsie problemy ale inak tato kapitolka nema chybu....este jedna vec je mi cudna...preco dumbledore dovolil aby sla za tou kamaratkou? je to hlupost a on ju v nej podporuje!.........inak...velmi sa mi paci aky ma vztah s Regulusom...je to mile... uz koncim ale dufam ze coskoro tu bude dalsia... :D:D:D

3 Jane (Jane245) Jane (Jane245) | E-mail | Web | 3. srpna 2009 v 18:44 | Reagovat

Ahoj, neviem, či si na mňa spomínaš, som Jane245, teraz len Jane alebo AmiJane. po dlhej a nutnej prestávke som spa´t. platí ešte stále naše spriatelenie? Keď tak odpíš na moju stránku ak budeš taká dobrá, nech v tom mám prehľad. Díky moc, Jane

4 Alexis Alexis | Web | 14. září 2009 v 19:12 | Reagovat

$$u------------------------------------.ued$$$$$$"

----------$$$b.-------------------------------ue$$$$$$$$$F

----------$$$$$$u.------------------------u$$$$$$$$$$$$$'

---------J$$$$$$$$$eu-------------------.e$$$$$$$$$$$$$$$

---------$$$$$$$$$$$$$c.--------------.d$$$$$$$$$$$$$$$$'

-------J$$$$$$$$$$$$$$$u-----------u$$$$$$$$$$$$$$$$$"

-------.$$$$$$$$$$$$$$$$$$.----.,,uu,,.`""?$$$$$$$$$$$"

------!$$$$$$$$$$$$$$$$$$$.:d$$$$$$$$$$$$$e`"$$$$$$"

-------!$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$`$$$$$$$$$$$$$$$$$u"?""

-------`$$$$$$$$$$$$$$$$$$$Fu$$$$$$$$$$$$$$$$P"?

--------"$$$$$$$$$$$$$$$$$"u$$$$$F"??$$$$$$$'d$$:

---------"$$$$$$$$$$$$$$F'u$$$$$`e$$$$$$$$$F3$$$U

-----------""????????$$"u$$$$$$V$$$$$$$$$$$U3$_ $:

---------------------.e$$$$$$$$$$$$T--$$$$$$$'ySSp=.

---------------------?$$$$$$$$$$$$CCce$$$$$$f<$$$$:$$u

---------------------`$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$b"?FFFj$$$h

----------------------?$$$$$$$$$$$$$b"?V$$$$$$$$??d$$$$:

----------------------`$$$$$$$$$$$$$$$$eu."""".u$$$$$$$

-----------------------`$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$?I$$$$$"

------------------------`$$$$$$$$$$$$$$$$$$?ICe$$$$$$F

--------------------------?$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$F

---------------------------"$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$

-----------------------------?$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$`

-------------------------------?$$$$$$$$$$$$$$$$$P"

-------------------------------c,."??????????"?;ue!

-------------------------------?$$$$bcececdd$$$$$$U

-------------------------,e$$$$$u-?$$$$$$$$$$$P??Ie.`$bu

----------------------ue$$$$$$$$$U-"??????CCCed$$$$f-"$$$e.

-------------------.e$$$$$$$$$$$$F-:$$$$$$$$$$$$P";uu-?$$$$$u

-----------------.$$$$$$$$$$$$$$F'.C????????"?;uc$$$$:-?$$$$$$u

--------------.e$$$$$$$$$$$$$$$"-u$$$$$$$$$$$$$$$$$?"C.-?$$$$h

------------,e$$$$$$$$$$$$$$P"--c$$$$$$$$$$$$??"?;c$$$$:-?$$$$$$$ ---------u$$$$$$$$$$$$$$P"---edc;C?????(;;ced$$$$$$$$$?--"?$$$$$$

-------.u$$$$$$$$$$$$P"-----e$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$P??;e$$?$$$$:

-----.$$$$$$$$$$$P"`-------u;`"???$$$$$$$$?????";cd$$$$$$$------"""

-----$$$$$$PF""-----------u$$$$$bbcecececedd$$$$$$$$$$$?"uWllllll

-------`-----------------u;"??$$$$$$$$$$$$$$$$$$???";ue$$$$:hh ------------------u$$$bbee;C(????????CCCuced$$$$$$$PF`

------------------------"$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$PFF";;c$$

-----------------------$$be;???????$$$$$$PFF???";;;ced$$$$$T

-----------------------"$$$$$$$$bbeeeeeeeedddd$$$$$$$$$$P"C

-------------------------C"??$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$PF"?;ed$'

-------------------------"$beu;??"??????????"??C;ced$$$PF'

---------------------------"??$$$$$$$hhhh$$$$$$$$PFF;Ud"

-----------------------------=u `??""???????CCUeeW$$P"

--------------------------------$$$$We.."?$$$$$$$P"

-------------------------------. ?$$$$$$$e."""`

-----------------------..,,,,u$$e. ?$$$$$$$$u--.eeeu

-------------------e$$$$$$$$$$$$$"---"$$$$$F u$$$$$$$

------------------!$$$$???????"--------?$$$ $$$$$$$$$

------------------`$$$$$$$$$$eu---------$$FU$$$$$$$$'

-------------------"$$$$$$$$$$"---------$$$$$$$$$$F

---------------------""?????"'----------$$$$$$$$"

tOTO JE PRASÁTKO PRO ŠTĚSTÍ když ho rozešleš aspon deseti blogům a mě naspátek tak bude mít tvůj blog super návštěvnost ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama